ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ Φωτογραφία: site/ pao1908.com

Ποδόσφαιρο Γυναικών

Η Σπυριδωνίδου του Παναθηναϊκού σκόραρε 6 γκολ κι έκανε χατ-τρικ σε 3 λεπτά (vid)

25.03.24 | 13:53

Η Αναστασία Σπυριδωνίδου ήταν η μεγάλη πρωταγωνίστρια στην εμφατική νίκη του Παναθηναϊκού με 7-0 επί του Βόλου 2004 για την 20η αγωνιστική της Women’s Super League, καθώς σημείωσε 6 (!) τέρματα.

Μάλιστα τα τρία της πρώτα γκολ τα πέτυχε σε διάστημα 3 λεπτών. Ένα από τα πιο γρήγορα χατ-τρικ στην ιστορία του ποδοσφαίρου και το πιο γρήγορο στην ιστορία της γυναικείας ομάδας του Παναθηναϊκού.

Ειδικότερα, άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό και μέχρι το 20ο είχε ολοκληρώσει το χατ-τρικ. Τα άλλα τρία γκολ τα σημείωσε στο 47′, στο 76′ και στο 80′. Η Κανέλλου είχε σκοράρει στο 65′ για το 5-0.

Δύο πολύ εντυπωσιακά επιτεύγματα από την Σπυριδωνίδου, που βάζουν το όνομά της στο βιβλίο της ιστορίας του ποδοσφαίρου γυναικών στην Ελλάδα.