Απίστευτος Διαμαντάκος με την Κεράλα Μπλάστερς - Δύο γκολ και μία ασίστ σε επτά λεπτά Credits: X/ Kerala Blasters FC

Διεθνή

Ηγετική εμφάνιση Διαμαντάκου – Δύο γκολ και μία ασίστ σε επτά λεπτά (vid)

25.02.24 | 21:19

Σπουδαία εμφάνιση για ακόμα ένα παιχνίδι πραγματοποίησε ο Δημήτρης Διαμαντάκος με τη φανέλα της Κεράλα Μπλάστερς.

Συγκεκριμένα ο Έλληνας επιθετικός έβαλε… φαρδιά πλατιά την υπογραφή του στην ανατροπή της ινδικής ομάδας με 4-2 επί της Γκόα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος και την έφερε πάνω από την αντίπαλό της στη βαθμολογία.

Τα έκανε όλα και… σύμφερε

Ο Διαμαντάκος σημείωσε δύο τέρματα, ενώ έβγαλε και μία ασίστ στα τελευταία 7 λεπτά της αναμέτρησης! Στο 81ο λεπτό εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι και ισοφάρισε σε 2-2, ενώ τρία λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε λάθος του τερματοφύλακα κι από κοντά έκανε την ανατροπή. Στο 88′ έγινε δημιουργός για το τελικό σκορ που διαμόρφωσε ο Φέντορ Τσέρνιχ.