Ηλιούπολη: «Ζητάμε συγγνώμη που ήρθαμε για τη νίκη»
Η Ηλιούπολη με επίσημη ανακοίνωση της απάντησε στον Διαγόρα Ρόδου για τα παράπονα προς την διαιτησία.
Αναλυτικά η ανακοίνωση
Ζητάμε συγγνώμη που -όπως σε κάθε ματς έτσι και τώρα- η ομάδα μας ήρθε να αγωνιστεί για την νίκη και το πολυπόθητο “διπλό”. Πείτε μας, αν όχι για την νίκη, γιατί θα έπρεπε να αγωνιστούμε;
Νιώθουμε την ανάγκη να σας θυμίσουμε, γιατί είδαμε ότι είστε καλοί στην στατιστική, ότι δεν δημιουργήσατε καμία ευκαιρία σε όλο το παιχνίδι και είχατε 0 τελικές προσπάθειες και 0 σουτ που να απείλησαν την ομάδα μας.
Είναι γεγονός ότι στο ποδόσφαιρο οι ανακοινώσεις μετά τους αγώνες είναι σύνηθες φαινόμενο, κυρίως για δύο λόγους, είτε κρύβεται η ανυπαρξία εντός του αγωνιστικού χώρου είτε κρύβονται εσωτερικά λειτουργικά προβλήματα της εκάστοτε ομάδας.