Ηρακλής: Mε επιστροφή Γκμπενιόν η αποστολή ενόψει ΑΕΚ Β’
Την αποστολή για τον κρίσιμο αγώνα με την ΑΕΚ Β’ (25/2, 15.00) στο «Σεραφίδειο» ανακοίνωσε ο Ηρακλής.
Οι «κυανόλευκοι» θα κυνηγήσουν το διπλό για να κρατηθούν στην πρώτη πεντάδα, αφού υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός, μετά τη «γκέλα» με τον Καμπανιακό στη Δράμα (2-2).
Άλλωστε, ο μεγαλομέτοχος, Στράτος Ευγενίου ζήτησε το «3Χ3» στα τελευταία ματς της κανονικής διάρκειας, τάζοντας έξτρα πριμ για συμμετοχή στα play off.
Ένας γύρος με Αμανατίδη στον πάγκο
Ο Περικλής Αμανατίδης περιμένει θετική αντίδραση και… εξιλέωση από τους παίκτες του, για τη «γκέλα» εκτός προγράμματος που προηγήθηκε, ενώ συμπληρώνει ακριβώς ένα γύρο στον πάγκο του «Γηραιού».
Υπενθυμίζεται οτι ο έμπειρος τεχνικός είχε κάνει ντεμπούτο στο αντίστοιχο ματς του Ηρακλή στον πρώτο γύρο, όπου οι Θεσσαλονικείς είχαν κερδίσει την Ένωση με 1-0 στη Χαλάστρα, με σκόρερ τον Εμπό.
Μόνη απουσία θα είναι ο τραυματίας Σεμπάστιαν Χρουσιέλ, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο Γκμπενιόν.
Αναλυτικά η 21μελής αποστολή:
Παλαβράκης, Τσιλιγγίρης, Μακρής (τερματοφύλακες), Χειρίτραντας, Βιτλής, Κωστόπουλος, Γκμπενιόν, Τσαγκαλίδης, Σιούτας, Τόρες, Πατράλης, Σπυρίδης, Νεοφυτίδης, Κωστίκας, Εμπό, Αρόγιο, Σταυρόπουλος, Κούστα, Ισνάλντο, Κουντουριώτης, Γκερμούς.