Άντραζ Σπόραρ Παναθηναϊκός γκολ Φωτογραφία: Intime

Διεθνή

Ισόπαλη η «μάχη» της Super League ανάμεσα σε Σλοβενία και Βουλγαρία

08.06.24 | 18:21

Η Σλοβενία υποδέχτηκε την Βουλγαρία σε έναν φιλικό αγώνα ενόψει του Euro 2024 ο οποίος έληξε ισόπαλος με σκορ 1-1 χάρη σε γκολ των Σπόραρ και Ντεσπόντοφ.

Ο επιθετικός του ΠΑΟΚ σκόραρε μόλις στο 4′ με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος, με τον στράικερ του Παναθηναίκού να φέρνει το ματς στα ίσα δέκα λεπτά αργότερα με κεφαλιά από ασίστ του Μλακάρ.

Βασικός για τους γηπεδούχους αγωνίστηκε ο Άνταμ Τσέριν ο οποίος έπαιξε και τα 90 λεπτά όπως και ο Βούλγαρος του «δικεφάλου». Ο Σπόραρ πέρασε εκτός στο 61ο λεπτό, ενώ στον πάγκο ήταν και ο Μπέντζαμιν Βέρμπιτς ο οποίος δεν αγωνίστηκε.

Πλέον, η Σλοβενία έχει μπροστά της το Euro της Γερμανίας με την ομάδα του Ματίγιαζ Κεκ να βρίσκεται στο τρίτο γκρουπ μαζί με την Αγγλία, την Δανία και την Σερβία.