Καμπανιακός: Φιλική νίκη 1-0 με Κ19 Άρη και η... κατασκοπεία Αμανατίδη Φωτογραφία: Intime

Καμπανιακός

Καμπανιακός: Φιλική νίκη 1-0 επί της Κ19 του Άρη και η… κατασκοπεία Αμανατίδη

24.03.24 | 17:19

Σε αγωνιστικούς ρυθμούς διατηρήθηκε με φιλικό το μεσημέρι ο Καμπανιακός, που κέρδισε 1-0 την Κ19 του Άρη στη Χαλάστρα.

Οι «ερυθρόλευκοι» επεδίωξαν το συγκεκριμένο τεστ εγρήγορσης, αφού ως γνωστόν αναβλήθηκε το ματς της πρεμιέρας τους στα playouts με τον ΠΑΟΚ Β.

Το μοναδικό γκολ του φιλικού πέτυχε στο 60΄ με σουτ ο Φιλήμων Φροσύνης, ενώ για τον Καμπανιακό έπαιξαν 22 παίκτες, 11 ανά ημίχρονο, με τον Κασαπίδη γκολκίπερ στο πρώτο μέρος και τον Ιωαννίδη στο δεύτερο.

Για την ομάδα της Χαλάστρας δεν έπαιξαν οι Μάνιος, Μυστακίδης (προληπτικά), Προσκυνητόπουλος (τραυματίας) και Γιακουμής.

Έφυγε στο… 70΄

Αξίζει να σημειωθεί οτι ο προπονητής των «ερυθρόλευκων» Γιώργος Αμανατίδης αποχώρησε πρόωρα από το φιλικό, περίπου ένα 20λεπτο πριν τη λήξη, αφήνοντας την καθοδήγηση στους συνεργάτες του.

Ο λόγος είναι οτι αναχώρησε εσπευσμένα για την Κοζάνη, ώστε να κάνει δια ζώσης κατασκοπεία στο ματς της τοπικής ομάδας με την Αναγέννηση Καρδίτσας για την πρεμιέρα στα playouts.

Ο τεχνικός του Καμπανιακού επιθυμεί να αποκρυσταλλώσει ο ίδιος απευθείας άποψη για την κατάσταση των ομάδων που είναι αντίπαλες στην προσπάθεια σωτηρίας στη β΄ φάση, ενώ υπενθυμίζεται οτι οι Θεσσαλονικείς παίζουν με τους Θεσσαλούς την επόμενη αγωνιστική (2η) εκτός έδρας.