Όσα ανέφερε ο νεαρός αμυντικός Φωτογραφία: Eurokinissi

ΠΑΟΚ

Κουλιεράκης: «Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο – Έχουμε αποδείξει πως μπορούμε να τα καταφέρουμε» (vid)

12.04.24 | 00:48

Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε ένα γκολ στην αρχή του αγώνα με την Μπριζ, έχασε με 1-0, αλλά ο Κοτάρσκι με σωτήριες επεμβάσεις μεταξύ των οποίων και απόκρουση σε πέναλτι του Τιάγκο τον κράτησε όρθιο ενόψει της ρεβάνς πρόκρισης στην καυτή Τούμπα.

Αισιόδοξος παρά την ήττα εμφανίστηκε ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης που στάθηκε στο γεγονός πως από τον ΠΑΟΚ έλειψε στο αποψινό παιχνίδι το γκολ.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

«Δεν πήραμε το επιθυμητό αποτέλεσμα, παλέψαμε από το πρώτο λεπτό. Δεχθήκαμε γκολ από δικό μας λάθος. Τελείωσε απλά το πρώτο ημίχρονο, το δεύτερο είναι στην Τούμπα για να πάρουμε την πρόκριση. Μας έλειψε το γκολ.

Προσπαθήσαμε, ήμασταν εκεί, είχαμε ευκαιρίες αλλά δεν είναι κάθε παιχνίδι το ίδιο. Θα μάθουμε από τα λάθη μας, κρατάμε τα θετικά και είμαστε έτοιμοι για τη συνέχεια.

Θα είναι άλλη η ατμόσφαιρα στην Τούμπα. Θα προετοιμαστούμε κατάλληλα για να είμαστε έτοιμοι. Θεωρώ ότι αξίζουμε πως είμαστε εδώ και το έχουμε αποδείξει».