Ισόπαλο έληξε το ντέρμπι της La Liga ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και την Ατλέτικο Μαδρίτης Φωτογραφία: X- Atlético de Madrid

Ισπανία

La Liga: Ο Γιορέντε πήρε τη… μπουκιά από το στόμα της Ρεάλ στο ντέρμπι της Μαδρίτης

05.02.24 | 00:12

Χαλάστρα στην πρώην ομάδα του, τη Ρεάλ Μαδρίτης, έκανε ο Μάρκος Γιορέντε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι της πόλης, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) στην ομάδα του, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της LaLiga.

Μέχρι εκείνο το σημείο η «βασίλισσα» έδειχνε να έχει πάρει τη μεγάλη νίκη, κρατώντας το 1-0 που είχε σημειώσει ο Μπραχίμ Ντίαθ στο 20′. Οι «ροχιμπλάνκος», πάντως, είχαν βρει γκολ αρκετά νωρίτερα, ωστόσο είδαν το τέρμα του Σίμιτς με κεφαλιά στο 50′, μετά από κόρνερ, να ακυρώνεται με παρέμβαση του VAR, καθώς κρίθηκε ότι ο Σαούλ επηρέαζε το οπτικό πεδίο του γκολκίπερ Λούνιν.

La Liga: τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής