INTIME

Λεβαδειακός

Λεβαδειακός: «Βράζει» για το γκολ του Τσιριγώτη -«Θα είχε ενδιαφέρον η άποψη των λαλίστατων αντιπάλων μας»

19.01.24 | 12:19

Παράπονα για τη διαιτησία στην ήττα-αποκλεισμό από τη Νίκη Βόλου στη Μαγνησία με 1-0 για το Κύπελλο εξέφρασε ο Λεβαδειακός.

Οι Βοιωτοί εστιάζουν στο ακυρωθέν γκολ του Θοδωρή Τσιριγώτη, αναφέροντας οτι ο επόπτης εσφαλμένα υπέδειξε οφσάιντ.

Αναλυτικά η επίσημη θέση των «πράσινων» στα social media, για το match report και όσα αναφέρουν για τη διαιτησία:

«Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός στη ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, ωστόσο δεν πήρε αυτά που δικαιούνταν.⁣⁣

Μετά από το ισόπαλο πρώτο παιχνίδι (1-1), η Νίκη προηγήθηκε στο 17ο λεπτό της ρεβάνς κι έκανε το 1-0, σε μία φάση που είχε και την τύχη με το μέρος της.⁣⁣

Στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης ο Λεβαδειακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά του στερήθηκε ένα κανονικό γκολ που σημείωσε ο Θοδωρής Τσιριγώτης στο 60ο λεπτό, με τον βοηθό διαιτητή να τον υποδεικνύει λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.⁣⁣