Credits: «Χ» Μallorca

Ισπανία

Mαγιόρκα – Ζιρόνα 3-2: «Καθάρισε» με τριάρα και απέκλεισε την έκπληξη της σεζόν από το Copa Del Rey

24.01.24 | 22:54

Η Μαγιόρκα πήρε τεράστια νίκη-πρόκριση κόντρα στη μεγάλη έκπληξη της σεζόν στην Ισπανία, τη Ζιρόνα και πέρασε στα ημιτελικά του Copa Del Rey.

Οι γηπεδούχοι ήταν εξαιρετικοί ειδικά στο πρώτο μέρος της αναμέτρησης, αφού μέσα σε 14′ λεπτά πέτυχαν και τα τρία τους τέρματα. Το σκορ άνοιξε ο Λαρίν στο 21′, ενώ στο 28′ και στο 35′ ο Πρατς με δύο δικά του γκολ έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στη Μαγιόρκα.

Στο δεύτερο μέρος η Ζιρόνα που φιγουράρει στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος πήρε μπροστά και μείωσε με τον Στουάνι από το σημείο του πέναλτι, ενώ μετά από πολλές χαμένες ευκαιρίες, ο Σάβιο διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις του ματς.