intime

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ BETSSON

Μάντζιος: «Καλό το τελικό σκορ»

24.01.24 | 20:17

Ικανοποιημένος έμεινε ο Άκης Μάντζιος μετά το 3-0 του Άρη επί της Νίκης Βόλου για τον πρώτο αγώνα των προημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο προπονητής των «κίτρινων» στάθηκε στη θέληση των παικτών του για ένα ευρώ αποτέλεσμα, παρά τα συνεχόμενα παιχνίδια που έχουν δώσει οι Θεσσαλονικείς.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV

«Ξεκινήσαμε μέτρια το πρώτο ημίχρονο, χωρίς διάθεση να τρέξουμε. Η Νίκη αμύνθηκε καλά, εμείς θέλαμε μεγαλύτερη ένταση στο παιχνίδι.

Είχαμε τις ευκαιρίες μας, αλλά η εικόνα του πρώτου ημιχρόνου δεν μου άρεσε. Στο δεύτερο είχαμε ενέργεια, είχαμε τα γκολ. Το σκορ είναι καλό, απέναντι σε μία σοβαρή ομάδα όπως είναι η Νίκη.

Το παιχνίδι σήμερα ήταν το έκτο συνεχόμενο. Η κούραση συσσωρεύεται και μεγαλώνει. Προσπαθούμε και έχουμε απαίτηση από όλους να δίνουν το 100%, αν και αναγνωρίζουμε τις δυσκολίες».