Μαζικές αποχωρήσεις από την Τύλισο
Η Τύλισος δεν κατάφερε να παραμείνει στην πρώτη κατηγορία και υποβιβάστηκε στην Β’ ΕΠΣ Ηρακλείου, γεγονός που δρομολογεί και εξελίξεις στον σύλλογο.
Συγκεκριμένα, οι Κρητικοί ανακοίνωσαν πως 5 ποδοσφαιριστές δε θα συνεχίσουν στην ομάδα. Πρόκειται για τους Κοζορώνη Δ, Κοζορώνη Ν, Βρετό, Πολυμερίδη και Καναβάκη.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της Τυλίσου:
«Ο Αθλητικός Όμιλος Τυλίσου ανακοινώνει την ολοκλήρωση της συνεργασίας του με τους ποδοσφαιριστές Βρετό Κωσταντίνο, Κοζορώνη Νικόλαο, Κοζορώνη Δημήτριο, Πολυμερίδη Χρήστο και Καναβάκη Στάυρο στο πλαίσιο υλοποίησης του αγωνιστικού προγραμματισμού 2024/2025.
Όλη η οικογένεια της Τυλίσου τους ευχαριστεί για την προσφορά τους και τους εύχεται καλή συνέχεια στο επόμενο βήμα της καριέρας τους».