Με δύο απουσίες κόντρα στον Ατρόμητο
Χωρίς τους Στέφανο Τζίμα και Γκέργκελι Νάγκι αναμένεται να παραταχθεί ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Ατρόμητο (3/3 – 19:30), για την 26η αγωνιστική της Super League.
Η σημερινή (2/3) προπόνηση στις εγκαταστάσεις του ΠΕΑΚΙ επικεντρώθηκε στην τακτική, ενώ το τεχνικό επιτελείο έδωσε έμφαση και στις στατικές φάσεις.
Η αποστολή
Εκτός αποστολής έμεινε ο τιμωρημένος Τζίμας, όπως και ο Νάγκι ο οποίος δεν ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που τον ταλαιπωρούσε.
Μετά το τέλος της προπόνηση ο Μιχάλης Γρηγορίου ανακοίνωσε την αποστολή η οποία αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Αθανασίου, Μπακαδήμας, Μπάλαν, Κιάκος, Καραχάλιος, Κόντε, Ντεμίρ, Τζίνο, Λεό, Λιάσος, Παμλίδης, Πανάγου, Παντελάκης, Ριένστρα, Ροσέρο, Ροσάλες, Σομποτσίνσκι, Σόρια, Σούλης, Τσαούσης, Τούτου, Βρακάς.