Με δύο υπέροχα γκολ ο ΠΑΟΚ πήρε προβάδισμα στέψης (vid)
Ο ΠΑΟΚ αγωνίζεται με τον ΟΦΗ στο Γήπεδο Νέων Επιβατών, για την εξ αναβολής 18η αγωνιστική της Women’s Football League.
Ο «δικέφαλος» του Βορρά προηγείται στο πρώτο ημίχρονο με τα εντυπωσιακά γκολ που πέτυχαν οι Χέλμβαλ και Βαρδαλή και κρατάει στο χέρι του τη στέψη του πρωταθλήματος.
Με υπέροχη μακρινή μπαλιά η Μήτκου βρήκε την Σουηδή, η οποία «τρύπησε» την αντίπαλη άμυνα και με πλάγιο σουτ κρέμασε την Γκούρτνερ, δίνοντας προβάδισμα στέψης στον ΠΑΟΚ.
Στο 33′ η Βαρδαλή έκανε το 2-0 καθώς πέτυχε ένα εξαιρετικό γκολ από πολύ μακρινή απόσταση, ύστερα από πάσα της Χέλμβαλ, την ώρα που η τερματοφύλακας του ΟΦΗ είχε κάνει λίγα βήματα μπροστά, μη μπορώντας να διώξει.