Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι της τερματοφύλακα έσωσαν την παρτίδα τα Τρίκαλα
Λάρισα και Τρίκαλα βρέθηκαν αντιμέτωποι στον εξ’ αναβολής αγώνα της 10ης αγωνιστικής της Women’s Football League.
Οι φιλοξενούμενες είχαν το προβάδισμα μέχρι το 90′ (2-1) και όλα έδειχναν ότι θα έπαιρναν το σπουδαίο τρίποντο. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης όμως ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για χέρι μέσα στην περιοχή.
Με πέναλτι της τερματοφύλακα πήραν το βαθμό οι γηπεδούχες
Την εκτέλεση ανέλαβε η αρχηγός και τερματοφύλακας των Τρικάλων Ζωή Νάση, η οποία ευστοχώντας «λύτρωσε» την ομάδα της, με τους δύο συλλόγους να μοιράζονται το βαθμό της ισοπαλίας.