Μουδανιά, ΠΟΜ, ΕΠΣ Χαλκιδικής Φωτογραφία: Π.Ο.Μουδανιών FC Facebook)

Τοπικά

Μουδανιά: «Κύριοι της ΕΠΟ, ανέβηκαν οι τρεις ομάδες που επιθυμούσατε»

27.05.24 | 16:42

Για… αυτοκτονία έκαναν λόγο τα Μουδανιά μετά την ισοπαλία με 1-1 στην έδρα της Αλεξάνδρειας, με δεδομένο ότι οι πρωταθλητές Χαλκιδικής έπαιζαν με παίκτη παραπάνω σχεδόν σε όλο το ματς και ότι την τελευταία αγωνιστική, όταν και έχουν ρεπό, θα πρέπει να γίνουν πολύ ακραία πράγματα στο ματς του Κιλκισιακού με την Αλεξάνδρεια για να πάρει ο ΠΟΜ εισιτήριο ανόδου.

Ουσιαστικά, στην ομάδα του Γιώργου Ακριτόπουλου συνειδητοποίησαν ήδη ότι ο στόχος προβιβασμού στη Γ΄ Εθνική έχει ήδη χαθεί.

Τα «βέλη» των Μουδανιών στρέφονται στην ΕΠΟ, με επισήμανση «Κύριοι της ΕΠΟ, το έργο σας στέφθηκε με επιτυχία.

Ανέβηκαν οι τρεις ομάδες που επιθυμούσατε», αλλά και στο… γιατρό της Αλεξάνδρειας (!), τον οποίο χαρακτήρισαν MVP, με την επεξήγηση ότι «στο δεύτερο ημίχρονο ζήτημα να παίχτηκε 20 λεπτά ποδόσφαιρο».

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή.

Αναλυτικά η επίσημη θέση του ΠΟΜ στα social media:

«Αυτοκτονία για την ομάδα μας σήμερα (σ.σ. χθες)
Με 10 παίκτες η Αλεξάνδρεια από το 9ο λεπτό καταφέραμε να ισοφαρίσουμε στο 91′ χωρίς όμως να μπορέσουμε να βάλουμε το 2ο γκολ που θα μας έδινε το εισιτήριο για την Γ’ Εθνική μετά την ισοπαλία του Κιλκισιακού με την Κρύα Βρύση.