Ντεμπούτο με γκολ για Τζόλη – Ήττα της Μπριζ στο Σούπερ Καπ (video)
Ο Χρήστος Τζόλης πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του, με τη φανέλα της Κλαμπ Μπριζ, με τον διεθνή Έλληνα μεσοεπιιθετικό να συστήνεται με τον καλύτερο τρόπο στο κοινό της βελγικής ομάδας.
Συγκεκριμένα, ο Τζόλης ξεκίνησε ως βασικός στον τελικό του Σούπερ Καπ, ανάμεσα στην Μπριζ και τη Σεν Ζιλουάζ και βρήκε δίχτυα στο 79ο λεπτό μειώνοντας σε 2-1 για την ομάδα του.
Μάλιστα, σημείωσε ένα εντυπωσιακό γκολ, καθώς μετά από κυκλοφορία, η μπάλα έφτασε στα πόδια του και με εξωτερικό φάλτσο νίκησε τον Μόρις, για να κάνει… σεφτέ στο Βέλγιο.
Δείτε το γκολ:
1️⃣-2️⃣ | Christos Tzolis remet le Club Brugge dans la partie ! 💥🇬🇷 #CLUUSG #Supercup pic.twitter.com/ItsULwIUDt
— DAZN Belgique (@DAZN_BEFR) July 20, 2024