Οδεύει προς Β’ Ρουμανίας ο Θεοχάρης Ποζατζίδης
20.07.24 | 01:24
Σε προχωρημένες συζητήσεις με τη Μιουβένι, ομάδα της Β΄ Ρουμανίας, βρίσκεται ο Θεοχάρης Ποζατζίδης, σύμφωνα με πληροφορίες του monobala.gr.
Στη συγκεκριμένη ομάδα έχει ήδη «κλείσει» ο μεσοαμυντικός, Γιώργος Νεοφυτίδης και σύντομα αναμένεται να μεγαλώσει η… παροικία Ελλήνων, εκτός σοβαρού απροόπτου.
Ο 25χρονος Θεσσαλονικιός σέντερ φορ, ύψους 1.93, έπαιζε στη Super League 2 με την Κοζάνη, ενώ παλιότερα έπαιξε ξανά εκτός συνόρων, στην Α΄ Μολδαβίας με την Σφίντουλ Γκιόργκι Σουρουτσένι.
Ο Ποζατζίδης έχει αγωνιστεί ακόμα σε Πλατανιά, ΠΑΟΝΕ, Ερμιονίδα, Τρίκαλα, Τρίγλια, Καλλιθέα και Ηρόδοτο.