ΟΦΗ Credits: ΠΑΕ ΟΦΗ

ΟΦΗ – Μπέρσχοτ: 1-3: Προσπάθησε, βελτιώθηκε αλλά δεν είχε… λύσεις

19.07.24 | 23:45

Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα 3-1 από την Μπέρσχοτ στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας στην Αμβέρσα.

Οι Κρητικοί αν και παρουσιάστηκαν αρκετά βελτιωμένοι, δεν κατάφεραν να νικήσουν, ωστόσο ο Τραϊνός Δέλλας έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι Ομιλίτες άνοιξαν το σκορ στο 28’ με τον Ισέκα ο οποίος βρήκε δίχτυα, με ένα σουτ στην κίνηση από τα όρια της περιοχής μετά από σέντρα του Μπάκιτς από τα αριστερά.

Οι παίκτης του Δέλλα προσπάθησαν να ανεβάσουν ρυθμό και να κάνουν το 2-0 ωστόσο οι Βέλγοι βρήκαν το γκολ που έψαχναν με το μακρινό σουτ του Φέρλιντεν στο 39’ και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1.

Στο 69’ η Μπέρσχοτ έκανε το 2-1 με τον Κεϊτά, ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Ρέινερς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΟΦΗ – Μπέρσχοτ: 1-3

1ο Ημίχρονο: Σωτηρίου, Μπρεσαν, Χναρης, Μαρινάκης, Αμπαντα, Γαγιεγος, Κουτεντακης, Θεοδοσουλακης, Χιμένεθ, Φανουρακης, Φαιτάκης

2ο ημίχρονο Χριστογεώργος, Μπόρχα, Χατζηθεοδωρίδης, Χριστόπουλος, Λαμπρόπουλος, Μπάκιτς, Καραχάλιος, Νέιρα, Ριέρα, Αποστολάκης, Ισέκα

Μπέρσχοτ: Ματάιας, Κωνσταντόπουλος, Τιάμ, Τσιμάνγκα, Ρέινερς, Βερλίντεν, Σανουσί, Κάγκρο, Μίτσεζ, Κεϊτά, Πλατ