ΠΑΟΚ - Γκολ Μπάμπα Φωτογραφία: Intime

ΠΑΟΚ

Ολική ανατροπή για τον «δικέφαλο» με τον Τόμας (vid)

14.03.24 | 20:27

Σκορ πρόκρισης κρατάει στα χέρια του ο ΠΑΟΚ μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και το 3-0 επί της Ντιναμό Ζάγκρεμπ, στην ρεβάνς της Τούμπας.

Στο 27ο λεπτό ο ΠΑΟΚ βρήκε το γρήγορο γκολ που έψαχνε απέναντι στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ, με τον Ράχμαν Μπάμπα, ενώ μόλις 6 λεπτά αργότερα πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Κωνσταντίνο Κουλιεράκη. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ήρθε και το τρίτο γκολ για την ομάδα του Λουτσέσκου με τον Μπράντον Τόμας.

Αρχικά, από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ζίβκοβιτς, ο Κουλιεράκης έπιασε την πρώτη κεφαλιά και ο αμαρκάριστος Μπάμπα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Το 2-0 ήρθε στο 33′, μετά από μακρινό σουτ του Κουλιεράκη η μπάλα κόντραρε και πήγε στα δίχτυα της Ντινάμο Ζάγκρεμπ.

Στο 42′, ο Τάισον έκανε την σέντρα και ο Τόμας ανενόχλητος με κεφαλιά έκανε το 3-0 για τον ΠΑΟΚ