Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: «Χάλκινες» οι Ζωή Φίτσιου και Μιλένα Κοντού
Μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών από τους Αντώνη Παπακωνσταντίνου και Πέτρο Γκαϊδατζή, οι Ζωή Φίτσιου και Μιλένα Κοντού κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα γυναικών στην κωπηλασία, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.
Στην πρώτη τους συμμετοχή σε Ολυμπιακούς Αγώνες, χάρισαν στην Ελλάδα το 4ο μετάλλιο στο Παρίσι και το 6ο Ολυμπιακό μετάλλιο στην ιστορία της ελληνικής κωπηλασίας.