Ολυμπιακός: Το απίθανο γκολ του Μουζακίτη – Θύμισε κάτι από… Γιαμάλ (video)
Συνεχίζονται τα άκρως θετικά μηνύματα από τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, δείχνοντας εξαιρετική εικόνα και στο δεύτερο φιλικό των Πειραιωτών, απέναντι στη Μαλίν.
Αυτός που κερδίζει τα βλέμματα ωστόσο, είναι ο Μουζακίτης, ο οποίος έπιασε ένα εκπληκτικό αριστερό φαλτσαριστό σουτ από μακρινή απόσταση, στέλνοντας την μπάλα συστημένη στην απέναντι γωνία της εστίας του Ντε Βολφ.
Τι έβαλε ο μικρός ρε; 🤯 #OlympiacosFC pic.twitter.com/CtEPyVB0lB
— Ο Ρος ο Γκέλερ (@O_Ross_O_Geller) July 20, 2024
Ένα γκολ του 17χρονου, που θύμισε αυτό του Λαμίν Γιαμάλ, στον ημιτελικό του Euro 2024, στο παιχνίδι της Ισπανίας με τη Γαλλία.