Ορίστηκε το πρώτο ευρωπαϊκό παιχνίδι της ΑΕΚ
Στην τελική ευθεία ενόψει της επίσημης έναρξης της σεζόν βρίσκονται άπαντες στην ΑΕΚ, καθώς η ομάδα στα τέλη Ιουλίου θα αγωνιστεί στον δεύτερο προκριματικό του Conference League.
Η UEFA ανακοίνωσε σήμερα την ημέρα και την ώρα του ματς της Ένωσης με τον νικητή του ζευγαριού Βελέζ Μόσταρ – Ίντερ Κλαμπ Ντ’ Εσκάλντες, το οποίο θα διεξαχθεί την Τετάρτη 24 Ιουλίου.
Συγκεκριμένα οι «κιτρινόμαυροι» θα αγωνιστούν στις 21:00 στην «OPAP Arena» και μία ημέρα νωρίτερα από το κανονικό, καθώς την Πέμπτη (25/7) δίνει το πρώτο του παιχνίδι στην Αθήνα και ο Παναθηναϊκός για το Europa League.