Πανθρακικός: «Φωνάζει» για πέναλτι στην ισοπαλία στη Χρυσούπολη
Παράπονα για τη διαιτησία του Θωμά Μαυρίδη από την Ημαθία εξέφρασε ο Πανθρακικός, μετά την ισοπαλία με 1-1 στη Χρυσούπολη με το Νέστο.
Στο match report της αναμέτρησης στα social media, οι «πράσινοι» επεσήμαναν μεταξύ άλλων: «Στο 90′ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων γκρέμισε εντός της μεγάλης περιοχής τον Ivan Silva με τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Μαυρίδη να μην καταλογίζει την εσχάτη των ποινών ενώ στη συνέχεια της φάσης η μπάλα δεν μπήκε στα δίχτυα της Χρυσούπολης».
Το σκορ είχε ανοίξει η ομάδα της Ροδόπης με τον Ιβάν Σίλβα στο 3′, αλλά στο 25′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Ράνο.
Υπενθυμίζεται ότι με αυτή την ισοπαλία ο Νέστος παραμένει δεύτερος, ο Πανθρακικός τρίτος (στο -4 από την ομάδα της Χρυσούπολης), αλλά και οι δυο ομάδες ήταν χαμένες, αφού βλέπουν να απομακρύνεται πολύ η πρωτοπόρος Καβάλα, στο +9 από τη δεύτερη θέση και στο +13 από την τρίτη.
Πλέον, η ομάδα της Κομοτηνής στρέφεται στο παιχνίδι της Τετάρτης (6/3), για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Θράκης με την Ελπίδα Σαπών, ενώ έπεται το ματς πρωταθλήματος με τους πρωτοπόρους Καβαλιώτες την Κυριακή (10/3).