ΠΑΟΚ Β- ΑΕΛ: Φιλική νίκη με 2-0 για τους Λαρισαίους
Αγώνα προπονητικού χαρακτήρα έδωσαν ΠΑΟΚ Β και ΑΕΛ με τους «βυσσινί» να επικρατούν με 2-0.
Οι δύο ομάδες, σύμφωνα με το πρόγραμμα της 21ης αγωνιστικής ήταν να αναμετρηθούν σήμερα (10/2) ωστόσο εξαιτίας της παρουσίας παικτών του ΠΑΟΚ Β σε ματς μικρών εθνικών ομάδων το παιχνίδι αναβλήθηκε.
Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα Λάρισα και «Δικέφαλος» να δώσουν φιλικό αγώνα, ώστε να μην μείνουν ανενεργές.
Η αναμέτρηση διεξήχθη, χωρίς κόσμο, στις εγκαταστάσεις Λόλα στην Σουρωτή και η ομάδα του Παύλου Δερμιτζάκη επικράτησε με 2-0 με δύο γκολ του νεοαποκτηθέντα επιθετικού Κεχίντε Φατάι.
Από πλευράς ΠΑΟΚ, δόθηκε χρόνος συμμετοχής και σε παίκτες που δεν είχαν παίξει αρκετά μέχρι σήμερα.