Παραμένει στη Βουλγαρία ο Θάνος Πιτσόλης – Άλμα από Β΄ στην Α΄ Εθνική
Συνεχίζει στη Βουλγαρία, αλλά σε άλλη κατηγορία και ομάδα ο Θάνος Πιτσόλης.
Μετά τη Σπάρτακ Πλέβεν, στη Β΄ κατηγορία της γειτονικής χώρας, ο Χαλκιδικιώτης στόπερ συμφώνησε με την ιστορική Λοκομοτίβ Σόφιας, η οποία παίζει στην πρώτη κατηγορία και ανακοίνωσε επίσημα την απόκτησή του.
Ο Πιτσόλης υπέγραψε μονοετές συμβόλαιο, ενώ ο 25χρονος έχει αγωνιστεί ακόμα σε Πιερικό, Ηρόδοτο, Απόλλωνα Παραλιμνίου, Λεβαδειακό, Αμβρυσσέα Διστόμου, στην Ισπανία, αλλά και τις Κ20 των Ηρακλή, ΠΑΣ Γιάννινα και Κέρκυρας.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.