Πεντάρα για τη Νόα και έρχεται με… φόρα στη Νέα Φιλαδέλφεια
Η Νόα, λίγες ημέρες πριν τη ρεβάνς με την ΑΕΚ στην «OPAP Arena» για τα προκριματικά του Conference League, όπου επιδιώκει να υπερασπιστεί το 3-1 του πρώτου αγώνα, παρουσίασε ενα εξαιρετικό πρόσωπο.
Η ομάδα του Ρουί Μότα επικράτησε με 5-0 στην έδρα της Σιράκ για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Αρμενίας.
Η Νόα ήταν κυρίαρχη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ανοίγοντας το σκορ νωρίς, αν και το αρχικό γκολ δεν μέτρησε. Παρά την αρχική απογοήτευση, η ομάδα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Γκρεγκόριο. Στο 19’, ο Τσινάρι διπλασίασε τα τέρματα, και η Νόα πήγε με 2-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ο Αλβανός στράικερ σκόραρε ξανά στο 53’ για το 3-0.
Ο Φερέιρα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0 στο 84’, και ο Αΐας έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στο 90ο λεπτό, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.
Η ενδεκάδα της Νόα (4-3-3): Τσαντσάρεβιτς – Χαμπαρτζουμιάν (81’ Μεντόσα), Σίλβα, Μουραντιάν, Τοράρινσον – Ομάρ, Γκαμπός, Μανβελιάν (64’ Σανγκαρέ) – Τσινάρι, Γκρεγκόριο (70’ Αΐας), Πινσόν (46’ Φερέιρα).