Πόντιες Δραπετσώνας – ΑΕΚ 0-2: Με το δεξί στο Kύπελλο η Ένωση
H ΑΕΚ επικράτησε με 2-0 των Ποντίων Δραπετσώνας, στο ΑΓΕΤ Χαραυγής, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Η Ένωση ήταν πιεστική έχοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης. Στο 27΄η Μαρία Καπνίση με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τις «κιτρινόμαυρες», με αποτέλεσμα να πάνε προηγούμενες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτριες του Νίκου Κωτσοβού συνέχισαν σε υψηλό τέμπο.
Η Δέσποινα Χατζηνικολάου στο 65′ σκόραρε με διαγώνιο σουτ, γράφοντας το 2-0, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον Σταυρό Καλυθιών.