Πρόκριση στα Ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων για την Ελλάς Σύρου Φωτογραφία: antonissolaris

Γ Όμιλος

Πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣ Κυκλάδων για την Ελλάς Σύρου

21.03.24 | 10:22

Η Ελλάς Σύρου προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κυκλάδων, καθώς επικράτησε με 4-1 της ΑΕ Μυκόνου στο γήπεδο της Ερμούπολης.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό μετά από σέντρα του Κασάπη και γυριστό σουτ του Μηνά.

Αν και η ομάδα της Μυκόνου είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες για ισοφάριση, η Ελλάς πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 37ο λεπτό με πλασέ του Περικλή Μηνά.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι σημείωσαν άλλα δύο γκολ με τους Μελισσόπουλο (στο 61′) και Παυλόπουλο (στο 80′), ενώ η ΑΕ Μυκόνου μείωσε στο 84′ με μακρινό σουτ του Κεμπέ.

Στα ημιτελικά του θεσμού η Ελλάς Σύρου θα αντιμετωπίσει την Θύελλα στο Καμάρι.

Ελλάς Σύρου – ΑΕ Μυκόνου 4-1

Ελλάς Σύρου (Χριστοφιλέας): Παπαδόπουλος, Σακελλαρίου (Ζαφείρης 46′), Συριανός, Μούντριχας, Μπόσιο, Κασαπής (Λαντίκας 46′), Πρεβεζιάνος (Παυλόπουλος 46′), Μηνάς, Μελισσόπουλος, Οικονομόπουλος (Ρούσσος 69′), Ζάχι (Παράβαλος 63′)

ΑΕ Μυκόνου (Βλάχος-Παχατουρίδης): Καλάτσης, Κουτρούτσος, Μιχάσι, Τράκας (Παχατουρίδης 68′), Λαμπρίδης, Κεμπέ, Καμπεράι (Δακτυλίδης 63′), Παπαδόπουλος (Τσόπελας 46′), Ρέτσος, Ιωσηφίδης (Κατσούλης 46′), Αρκούδας (Μπάλλας 61′)