Σειρήνες Γρεβενών - Αστέρας Τρίπολης 0-4: Εύκολη νίκη και παραμονή στην πεντάδα

Ποδόσφαιρο Γυναικών

Σειρήνες Γρεβενών – Αστέρας Τρίπολης 0-4: Εύκολη νίκη και παραμονή στην πεντάδα

06.03.24 | 17:53

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησe με 4-0 εκτός έδρας των Σειρήνων Γρεβενών, στο πλαίσιο της 12ης εξ αναβολής αγωνιστικήw της Women’s Football League.

Οι φιλοξενούμενες είχαν την κατοχή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, πίεζαν αρκετά και δημιουργούσαν ευκαιρίες.

Δύο καλές ευκαιρίες σημείωσε η Μοσκοφίδου στο 8΄και στο 15΄ με την δεύτερη να σταματά στο δοκάρι.

Το σκορ άνοιξε η Φιγκέιρας στο 25′. Μετά απο στατική φάση η Πορτογαλίδα με δυνατό έδωσε στην ομάδα της το προβάδισμα, ανοίγοντας το χορό των γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες πέτυχαν ακόμα 3 γκολ. Στο 60′ η Φακίνου με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας της, ενώ 7 λεπτά αργότερα η Καραγιάννη με εντυπωσιακό γκολ εκτός περιοχής έκανε το 3-0. Το τελικό 4-0 σημείωσε η Μπάσκα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.