Σταυρός Καλυθίων – ΑΕΚ 0-9: Εύκολο πέρασμα της Ένωσης από τη Ρόδο
Η ΑΕΚ επικράτησε με 9-0 του Σταυρού Καλυθίων στη Ρόδο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 5ου Ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας και προκρίθηκε στην 3η φάση της διοργάνωσης.
Η Ένωση είχε τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού και σκοράροντας 5 γκολ στο πρώτο μέρος και 4 στο δεύτερο έφτασε στην ευρεία νίκη.
Στο 4′ άνοιξε το σκορ η Ίβιτς, στο 28′ η Μπαρτζακλή έκανε το 0-2, ενώ ακολούθησε χατ τρικ της Χατζηνικολάου. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Στεφάτου πέτυχε δύο τέρματα και από ένα Τζουτζουράκη και Νίκα.