BET

Στοιχηματικές προτάσεις 3/6/24: Στο… κυνήγι της κορυφής

03.06.24 | 09:30

Γράφει: Editor

Δύο αγώνες από την Ιρλανδία θα αποτελέσουν τις στοιχηματικές μας επιλογές από το πρόγραμμα της Δευτέρας 3/6.

«Μάχη» για την κορυφή

Η Ντέρι Σίτι δεν κατάφερε να περάσει από την έδρα της Ντάνταλκ την προηγούμενη αγωνιστική, καθώς έμεινε στο «μηδέν». Η ομάδα της Ντέρι Σίτι δημιούργησε πολλές στιγμές για γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Ντάνταλκ. Ωστόσο πολλές φορές κινδύνεψε να δεχτεί και γκολ από την αντίπαλο, αλλά κατάφερε και κράτησε το μηδέν. Αυτή ήταν μία χαμένη ευκαιρία για να πλησιάσει την πρωτοπόρο Σελμπούρν, μετά την ήττα που είχε κόντρα στη Σλίγκο Ρόβερς.

Στην αντίπερα όχθη η Γκάλγουει Γιουνάιτεντ ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-1 από τη Σεντ Πάτρικς. Η Γκάλγουει Γιουνάιτεντ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 35ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 1-1 στο 69ο λεπτό. Ωστόσο οι γηπεδούχοι στη συνέχεια με μεγάλη ψυχή και πάθος έφτασαν με μεγάλη προσπάθεια στο νικητήριο τέρμα στο 88ο λεπτό, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-1.

Οι δύο ομάδες δεν δείχνουν να έχουν ως προτεραιότητα την άμυνα, κάτι που μας οδηγεί στην επιλογή Over 2.5 στο 1.90, στην Interwetten.

Για την αποφυγή του υποβιβασμού

Μία από τις κορυφαίες νίκες της σεζόν πέτυχε η Σλίγκο Ρόβερς στην έδρα της Σέλμπουρν με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 22ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και έφεραν το ματς στα ίσια στο 58ο λεπτό. Η Σλίγκο Ρόβερς έβγαλε αντίδραση και βρήκε δεύτερο γκολ, με αποτέλεσμα να προηγηθεί εκ νέου και να πάρει τη νίκη.

Η Ντροχέντα γνώρισε ακόμη μία εντός έδρας με 2-0 από τη Σάμροκ Ρόβερς. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και άντεξαν για ένα ολόκληρο ημίχρονο, αφού με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους η ομάδα της Σάμροκ Ρόβερς σκόραρε δύο φορές σε διάστημα 5 λεπτών ( 47ο, 52ο ), διαμορφώνοντας έτσι εύκολα το 2-0.

Η Σλίγκο Ρόβερς δείχνει σε καλύτερη καστάσταση και με ώθηση από το θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Σέλμπουρν μας οδηγεί στον «1» της Interwetten στο 2.25