Οι επιλογές για τον δρόμο προς το ταμείο Φωτογραφία: Intime

Προτάσεις

Στοιχηματικές προτάσεις 4/7/24: Ακλόνητο φαβορί η Αργεντινή

04.07.24 | 09:30

Δύο αγώνες θα αποτελέσουν τις στοιχηματικές μας επιλογές από το πρόγραμμα της Πέμπτης 4 Ιουλίου θα κατευθυνθούμε στο Copa America και πρωτάθλημα της Ιρλανδίας.

Ακλόνητο φαβορί η Αργεντινή

Στο «NRG Stadium» του Χιούστον στην πολιτεία Τέξας των ΗΠΑ, η Αργεντινή κοντράρεται με το Εκουαδόρ (04:00) στο πλαίσιο της προημιτελικής φάσης του Copa America 2024.

Η Αργεντινή θέλει να κάνει ακόμη ένα προς τη διατήρηση του τίτλου της, ενώ το Εκουαδόρ ψάχνει την έκπληξη σε ματς που είναι νοκ άουτ, αλλά δεν έχει παράταση καθώς σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο οι διαφορές θα λυθούν στα πέναλτι.

Η Αργεντινή τα πήγε πάρα πολύ καλά στον πρώτο όμιλο. Έγραψε τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς. Στην πρεμιέρα επιβλήθηκε με 2-0 του Καναδά, έπειτα ξεπέρασε δύσκολα με 1-0 την Χιλή και στο φινάλε νίκησε με 2-0 το Περού, όπου είχε και αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της. Πρωταγωνιστής της μέχρι στιγμής δεν είναι ο Λιονέλ Μέσι, αλλά ο Λαουτάρο Μαρτίνες που αν και λογαριάζεται αναπληρωματικός φορ, μετράει ήδη τέσσερα γκολ. Αυτό αν μη τι άλλο, δείχνει και το βάθος του ρόστερ που έχει στα χέρια του ο Λιονέλ Σκαλόνι.

Το Εκουαδόρ έβγαλε χαρακτήρα στη φάση των ομίλων του τουρνουά. Πήγε με όνειρα για να πρωταγωνιστήσει στο δεύτερο γκρουπ, αλλά «στράβωσε» η πρεμιέρα καθώς έχασε με 2-1 από τη Βενεζουέλα σε ματς που έμεινε με δέκα από νωρίς, αλλά προηγήθηκε μα δεν άντεξε στην πίεση.

Η Αργεντινή είναι το μεγάλο φαβορί για να πάρει to ματς, αλλά εμείς θα οδηγηθούμε στο Over 2.5 σε απόδοση 2,25 στην Intewetten.

Kόλαση στην Ιρλανδία

Η Σάμροκ Ρόβερς δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση, αφού την προηγούμενη ηττήθηκε εκτός έδρας με 2-0 από τη Σλίγκο Ρόβερς.

Η ομάδα της Σάμροκ Ρόβερς υποτίμησε πολύ την ομάδα της Σλίγκο Ρόβερς, με αποτέλεσμα να το πληρώσει αυτό, αφού δέχθηκε δύο γκολ στο 74ο και στο 83ο λεπτό αντίστοιχα, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 2-0.

Στη βαθμολογία πλέον βρίσκεται στην 4η θέση με 31 βαθμούς, ενώ σήμερα θέλει να εμφανισθεί σοβαρή, με αποτέλεσμα να φτάσει στη νίκη, ώστε να βρει μετά από καιρό τη χαμένη της αυτοπεποίθηση, καθώς ακολουθούν πολύ απαιτητικά παιχνίδια στην κατηγορία.