Τέλος ο Σταυρακόπουλος – Νέος προπονητής του Απόλλων Σμύρνης ο Γεωργαράς
Ο Απόλλων Σμύρνης προέβη σε αλλαγή προπονητή. Ο Γιάννης Γεωργαράς θα αντικαταστήσει τον Βαγγέλη Σταυρακόπουλο στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου.
Ο νέος προπονητής θα βρίσκεται στον πάγκο της ομάδας και την επόμενη αγωνιστική σεζόν 2024/25.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Απόλλων Σμύρνης:
«Το Δ.Σ. του Γ.Σ. “ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ” κατά τη χθεσινή του συνεδρίαση, στην οποία ανακοινώθηκε η έγγραφη παραίτηση του προπονητή Ευάγγελου Σταυρακόπουλου, αποφάσισε ομόφωνα την έναρξη της συνεργασίας του Συλλόγου με τον Γιάννη Γεωργαρά, ο οποίος αναλαμβάνει την τεχνική ηγεσία της ποδοσφαιρικής ομάδας από ΣΗΜΕΡΑ και μέχρι τη λήξη της επόμενης αγωνιστικής περιόδου 2024/25.
Το Δ.Σ. ευχαριστεί τον Ευ. Σταυρακόπουλο για την μέχρι τώρα προσφορά του στον Σύλλογο και του εύχεται ό,τι καλύτερο στην προσωπική και επαγγελματική του διαδρομή. Το Δ.Σ. του Γ.Σ. “ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ».