Θλίψη στο Ναυπακτιακό, «έφυγε» στα 45 του ο παλαίμαχος παίκτης του συλλόγου, Κωστής Λουκόπουλος
Στη θλίψη βυθίστηκε το ποδόσφαιρο της Αιτωλοακαρνανίας στο άκουσμα της είδησης του θανάτου του Κωστή Λουκόπουλου. Σε ηλικία 45 ετών, άφησε την τελευταία του πνοή ο άλλοτε ποδοσφαιριστής του Ναυπακτιακού Αστέρα, που έδινε μάχη με την επάρατη νόσο την τελευταία διετία.
Εκτός από την ομάδα της Ναυπάκτου, ο Λουκόπουλος είχε αγωνιστεί και στον Παναιτωλικό, ενώ σύμφωνα με το soccerbase.gr, ήταν 5ος σε συμμετοχές στη Γ΄ Εθνική, όπου έπαιξε 73 αγώνες. Μάλιστα, είχε σκοράρει στο ματς Κυπέλλου, Ναυπακτιακός-ΑΕΚ 3-6, ισοφαρίζοντας γκολ του Ντέμη Νικολαϊδη.
Αναλυτικά η ανακοίνωση του Ναυπακτιακού Αστέρα:
«Oι διοίκηση του Ναυπακτιακού Αστέρα οι ποδοσφαιριστές και το τεχνικό επιτελείο ,εκφράζουν τα ειλικρινή τους συλλυπητήρια στην οικογένεια του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της ομάδας Κωστή Λουκόπουλου που “έφυγε” από τη ζωή».