Tηλυκράτης Λευκάδας: Δυνατό deal με Τσούτση – Ανακοινώθηκαν Παβλόφ και Λυρτζής
01.08.24 | 22:03
Προσθήκη από το «πάνω ράφι» για τον Τηλυκράτη, που έφερε στη Λευκάδα τον Αλέξανδρο Τσούτση.
Ο 32χρονος εξτρέμ βοήθησε σημαντικά πέρυσι τον Παναργειακό να ανέβει στη Super League 2 και έχει πολλές παραστάσεις σε Β΄ και Γ΄ Εθνική.
Ο Τσούτσης έχει αγωνιστεί σε Πανσερραϊκό, Χανιά, Ηρακλή Ψαχνών, Καβάλα, Δόξα Δράμας, Απόλλωνα Καλαμαριάς, Ρόδο, Αχέροντα Καναλακίου, Καραϊσκάκη Άρτας, Γλυφάδα και Εθνικό. Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Ο Τηλυκράτης ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τον αθλητή Αλέξανδρο Τσούτση . Ο Αλέξανδρος αγωνίζεται στη μεσαία γραμμή και πέρσι έπαιξε με τα χρώματα του Παναργειακου όπου και στέφτηκε πρωταθλητής Γ εθνικής . Αλέξανδρε καλώς ήρθες στην ομάδα μας».
Επιβεβαίωση με Παβλόφ και Λυρτζή
Παράλληλα, η ομάδα του Ιονίου ανακοίνωσε τις προσθήκες του Βούλγαρου μέσου, Πλάμεν Παβλόφ και του στόπερ, Νίκου Λυρτζή, επιβεβαιώνοντας το ρεπορτάζ του monobala.gr.
Αναλυτικά: «Ο Τηλυκράτης ανακοινώνει την έναρξη συνεργασίας με τους αθλητες Λύρτζη Νικόλαο και Plamen Pavlov . Ο Νίκος Λύρτζης είναι κεντρικός αμυντικός , 22 ετών και πέρσι αγωνιζόταν με την ομάδα του Χανιώτη , ο Plamen Pavlov γεννήθηκε στα Χανιά με καταγωγή από την Βουλγαρία 20 ετών αγωνίζεται σαν αμυντικός μέσος και πέρσι έπαιξε στην Καβάλα και στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης . Θέρμες ευχές για υγειά και επιτυχίες με την ομάδα μας».
Άρχισε η προετοιμασία
Τέλος, η ομάδα του Γιώργου Κατηφόρη ξεκίνησε την προετοιμασία για τη νέα σεζόν.