«Τσέκαραν» Καρέτσα και Τζόλη οι Τοροσίδης και Παπαδόπουλος στη νίκη της Γκενκ επί της Μπριζ
Οι Βασίλης Τοροσίδης και Δημήτρης Παπαδόπουλος παρακολούθησαν από κοντά ένα συναρπαστικό ντέρμπι ανάμεσα σε Γκενκ και Μπριζ (3-2), με τους Χρήστο Τζόλη και Κωνσταντίνο Καρέτσα να παίρνουν χρόνο συμμετοχής.
Ο επικεφαλής της Εθνικής μας ομάδας και ο τεχνικός διευθυντής ταξίδεψαν στο Βέλγιο για να παρακολουθήσουν από κοντά τους δύο ποδοσφαιριστές και να συναντήσουν τον 16χρονο μέσο της Γκενκ, ο οποίος ενδέχεται να ενταχθεί στη «γαλανόλευκη» στο μέλλον.
Στον αγώνα, ο Τζόλης (που δέχτηκε κίτρινη κάρτα στο 75′) και ο Καρέτσας μπήκαν λίγο μετά την συμπλήρωση της πρώτης ώρας παιχνιδιού. Η Μπριζ προηγήθηκε με δύο γκολ από τον Σκοβ Όλσεν (44′ και 60′), όμως η Γκενκ αντέδρασε με εντυπωσιακή ανατροπή. Ο Στόικερς με πέναλτι στο 67′ μείωσε το σκορ, ο Αροκοντάρε ισοφάρισε στο 83′, και ο Χριοσόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο 90’+4′, χαρίζοντας στην Γκενκ την πρώτη της νίκη για τη φετινή σεζόν στην τρίτη αγωνιστική.