Βέροια: «Εσωτερική μεταγραφή» με Βασίλη Γιαννόπουλο
Νέα πολύτιμη ανανέωση για τη Βέροια για τα μετόπισθεν, αφού μετά τους Πρόδρομο Κουτσούκη και Σέβεριν Ζε Εσονό, κρατά στη δύναμή της και τον Βασίλη Γιαννόπουλο.
Ο έμπειρος Ημαθιώτης στόπερ, που μπορεί να παίξει και αμυντικός χαφ, πρόσφερε πολλά πέρυσι στη Γ΄ Εθνική στο β΄ γύρο στη «Βασίλισσα» του Βορρά και θα αποτελέσει ξανά σημαντικό «γρανάζι» για τον Σταύρο Κωστογλίδη, στην προσπάθεια πρωταθλητισμού στο τοπικό και επανόδου άμεσα στις εθνικές κατηγορίες.
Αναλυτικά η ενημέρωση της Βέροιας:
«Σε μια ακόμη, σημαντική, ανανέωση προχώρησε η ΒΕΡΟΙΑ 1960. Για έναν ακόμη χρόνο ο έμπειρος αμυντικός Βασίλης Γιαννόπουλος θα συνεχίσει να αγωνίζεται με την φανέλα της «βασίλισσας» του βορρά, στην προσπάθεια που κάνει για την επάνοδο της στην Γ’ Εθνική.
Ο 29χρονος Βασίλης Γιαννοπουλος αγωνίζεται σε όλες τις θέσεις της άμυνας και κυρίως του κεντρικού αμυντικού.
Βασίλη σε καλωσορίζουμε και πάλι στην αγαπημένη μας «βασίλισσα».