Credits: X/ Mexican National Team

Διεθνή

Φιλική νίκη της Βραζιλίας κόντρα στο Μεξικό – Αγωνίστηκε ο Πινέδα

09.06.24 | 09:21

Ο Ορμπελίν Πινέδα αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο της φιλικής ήττας του Μεξικό από την Βραζιλία (3-2). Ο χαφ της ΑΕΚ πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 61ο λεπτό, με το σκορ στο 2-0 και βοήθησε την ομάδα του να ανεβάσει την απόδοσή της.

Η Σελεσάο άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Αντρέας Περέιρα. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με αυτό το ισχνό προβάδισμα για τους Βραζιλιάνους.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχε «βροχή» γκολ, αφού στο 54′ ο Μαρτινέλι διπλασίασε το προβάδισμα της Βραζιλίας, όμως το Μεξικό αρχικά μείωσε σε 2-1 με τον Κινόνες στο 73′, και στη συνέχεια ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μαρτίνεζ στο 90+2′.

Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι όμως, η Βραζιλία δια ποδός Έντρικ πήρε τη νίκη με 3-2.