ΘΥΕΛΛΑ Φωτογραφία: Intime

Γ' Εθνική

Γ Εθνική: Νίκες για Θύελλα Ραφήνας και Άρη Πετρούπολης  – Ισοπαλία στην Κόρινθο

27.04.24 | 18:53

Με 2-1 επικράτησε ο Άρης Πετρούπολης του Ηλισιακού για την  34η και τελευταία αγωνιστική του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Οι Πετρουπολιώτες άνοιξαν το σκορ στο 12’ με τον Μουστάκη, αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 36’ με τον Νικολόπουλο. Το γκολ της νίκη για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Κρητικός στο 44’.

Με αυτή τη νίκη ο Άρης τερματίζει στην 4η θέση αφήνοντας την ομάδα από τα Ιλίσια στην 5η θέση.

Τριάρα η Θύελλα

Με το εντυπωσιακό 3-0 επικράτησε η Θύελλα Ραφήνας της Ρόδου για την 34η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και τερμάτισε την σεζόν στην τρίτη θέση.

Τα γκολ για την ομάδα από την Ραφήνα σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος στο 16’ ο Κοντογιάννης άνοιξε το σκορ, στο 22’ ο Κοτσάκης έκανε το 2-0 και στο 30’ ο Ντολάνι διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στο άλλο ματς της ημέρας η αδιάφορη και 2η στη βαθμολογία Κόρινθος ήρθε ισόπαλη με το ΑΟ Πυλίου σε ένα «χορταστικό» 2-2.

Στο πρώτο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν με τον Ζαχαράκη, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με τον Ελά. Στο 59΄ ο Γουδρουμπής έκανε το 2-1 για την Κόρινθο, όμως στις καθυστερήσεις και πάλι ο Ελά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.