Μεγάλη κατάθεση ψυχής από την Κοζάνη των 10 παικτών ανέτρεψε το 0-2 του ημιχρόνου Φωτογραφία: Intime

Superleague 2

Κοζάνη – Καμπανιακός 2-2: Επέστρεψε από την «κόλαση»… και βλέπει παραμονή

07.04.24 | 18:06

Ο Καμπανιακός κρατούσε μια πολύτιμη νίκη στα χέρια του αλλά κατάφερε να χάσει τους 3 βαθμούς από την Κοζάνη των 10 ποδοσφαιριστών φέρνοντας ισοπαλία 2-2 για την 4η αγωνιστική των Playοuts της Super League 2.

Το καθάρισε σε οχτώ λεπτά

Οι φιλοξενούμενοι στο 38΄εκδήλωσαν μία ωραία επίθεση από την δεξιά πλευρά με τον Καθάριος να σπάει την μπάλα στον Γιουκουδή, με τον επιθετικό του Καμπανιακού να πιάνει ένα δυνατό σουτ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Καραγκιόζη.

Η Κοζάνη ήταν αποδιοργανωμένη εντελώς και το πλήρωσε. Στις καθυστερήσεις ο Τότσκα έφυγε στην αντεπίθεση πολύ γρήγορα, με τον Ίτσιο να τον γκρεμίζει αντικρίζοντας την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή.

Στην συνέχεια της φάσης ο Γκέρι Τότσκα ανέλαβε την εκτέλεση του φάουλ πετυχαίνοντας ένα τρομερό γκολ στο απέναντι παραθυράκι της εστίας, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Καμπανιακός λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου 45+5 έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 0-3 με τον Σαρβανίδη να βγαίνει τετ τετ  να πλασάρει με τον Καραγκιόζης να σώζει και να κρατάει το 0-2.

Γκολ από τα αποδυτήρια

Η Κοζάνη με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στο 48΄ κατάφερε να μειώσει σε 1-2. Η φάση ξεκίνησε μετά από την ωραία σέντρα του Πάνο, βρίσκοντας τον Σουλιώτη ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα για το 1-2.

Στο 66′ την αδράνεια της άμυνας του Καμπανιακού, εκμεταλεύεται ο Σιστραβάνης και με ψύχραιμο πλασέ θα ισοφαρίσει σε 2-2.

Κοζάνη – Καμπανιακός 2-2

Κοζάνη (Διγκόζης): Καραγκιόζης Πάνος,  Ίτσιος,  Σουλιώτης  Τάτσης, Σιατραβάνης,  Νάτσος,  Αναστασόπουλος,  Καλλέργης,  Maksimovic,  Γραμμένος

Καμπανιακός  (Αμανατίδης): Γιακουμής,  Καθάριος,  Λαγωνίδης,  Γιουκούδης,  Σαρβανίδης,  Μανιός,  Μπουσης,  Έππας,  Γαρύφαλλος,  Παπαστερνιανός,  Τοτσκα.