olympiada ymhttoy - nees atromhtou gynaikeio Φωτογραφία: Intime

Ποδόσφαιρο Γυναικών

Νέες Ατρομήτου: «Αυτοκτονία… Η Ολυμπιάδα έδειξε από την αρχή τις προθέσεις της»

29.04.24 | 20:43

Νέες Ατρομήτου και Ολυμπιάδα Υμηττού έμειναν ισόπαλες με 1-1 στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Women’s Football League, με τις γηπεδούχες να εκφράζουν τα παράπονα τους για την αντίπαλη ομάδα.

Σε ανακοίνωση τους οι Νέες χαρακτήρισαν την ισοπαλία ως «αυτοκτονία» καθώς δεν πήραν αυτό που αξίζανε, ενώ τόνισαν ότι η αθηναϊκή ομάδα έκοβε συνεχώς το ρυθμό του αγώνα με καθυστερήσεις, δείχνοντας ξεκάθαρα από την αρχή του αγώνα τις προθέσεις τους.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ομάδας του Περιστερίου:

«ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ..

Νέες Ατρομήτου 2018-Ολυμπιάδα Υμηττού 1-1

Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα μας ήθελε μόνο τους 3 βαθμούς της νίκης δεν κατάφερε να επικρατήσει απέναντι στην Ολυμπιάδα.
Τα κορίτσια μας μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα με γκολ της Behnke μετά από ασίστ της Djordjevic. Και ενώ όλα έδειχναν ότι αργά ή γρήγορα η ομάδα μας θα πετύχαινε και 2ο τέρμα και θα έπαιρνε ένα μεγάλο πλεονέκτημα για τη συνέχεια του παιχνιδιού ήρθε ένα ατομικό λάθος – και πάλι – και έδωσε τη δυνατότητα στην Ολυμπιάδα να ισοφαρίσει. Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα μας έπαιζε μονότερμα την Ολυμπιάδα χωρίς να μπορέσει να σκοράρει , με το σφύριγμα του διαιτητή να στέλνει ισόπαλες τις ομάδες στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε το ίδιο δυνατά με το πρώτο χάνοντας μεγάλες ευκαιρίες και έχοντας 3 δοκάρια χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.

Οι παίχτριες της Ολυμπιάδας έκοβαν συνεχώς το ρυθμό με καθυστερήσεις δείχνοντας ξεκάθαρα από την αρχή του αγώνα τις προθέσεις τους.

Άλλο ένα παιχνίδι που η ομάδα μας δεν παίρνει αυτό που αξίζει και χάνει μέσα στην έδρα της τόσο σημαντικούς βαθμούς. Το ίδιο είχε συμβεί και με την ομάδα του Βόλου.

Το παιχνίδι με την Ολυμπιάδα Υμηττού είναι πια παρελθόν και τα κορίτσια με τις προπονήτριες πρέπει να κοιτάξουν μπροστά και να δουλέψουν όσο καλύτερα γίνεται για να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα στην επόμενη αγωνιστική όπου ταξιδεύουν στα Τρίκαλα.
Ο αγώνας έχει ορισθεί για τις 19/5.

Αγωνίστηκαν : Kundu , Αποστόλου (70′ Γιούσια) , Στεροπούλου , Djordjevic , Βέρρα , Ρόκομα , Κριεζή , Schlmezer , Γκάτση , Γατούδη , Behnke».