Ηλιούπολη

Ηλιούπολη – Καλαμάτα 2-1: Νίκη με «Buzzer Beater» για τους γηπεδούχους

09.05.24 | 18:01

Με ένα γκολ στις καθυστερήσεις η Ηλιούπολη επικράτησε με 2-1 της Καλαμάτας για την 8η αγωνιστική της Super League 2.

Στο πρώτο μέρος καμία από τις δύο ομάδες δεν έκανε κάποια ουσιαστική φάση, και το μηδέν ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Η εικόνα στο β’ μέρος άλλαξε αρκετά. Η Ηλιούπολη άνοιξε το σκορ με τον Βενάρδο στο 50′ ωστόσο στο 62′ ο Ακόστα έφερε το ματς στα ίσια.

Όλα έδειχναν ότι το ματς θα έρθει ισόπαλο, ωστόσο ο Κόστα είχε αντίθετη άποψη και στο 93′ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Με αυτο το τρίποντο η ομάδα των Νοτίων Προαστίων είναι στην 3η θέση στο μίνι πρωτάθλημα, ενω η Καλαμάτα βρίσκεται στην 5η θέση.

Ηλιούπολη – Καλαμάτα 2-1

Ηλιούπολη (Παντέλης): Περιστερίδης, Ανδρέου, Βενάρδος, Ασίγκμπα, Μπουσάι, Φουρλάνος, Λατίνοβιτς (67′ Τσαφταρίδης), Γκοτσούλιας, Γιάννου, Κρέτση, Παντελίδης.

Καλαμάτα (Αναστόπουλος): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας, Στρούγγης, Καρασαλίδης, Κάνιας, Κατάλντι (79′ Γρίβας), Ακόστα (64′ Τάτος), Πασάς (79′ Κωνσταντινόπουλος), Μπαράλες